Залиште Ваш номер і ми Вам перетелефонуємо:
ЗАМОВИТИ ДЗВІНОКЗАМОВИТИ ДЗВІНОК


Наукове визначення троянди

5 років тому

Догляд, визначений фахівцями

Домівка  /  Без категорії  /  Наукове визначення троянди

Ми часто милуємось красою тендітних і вишуканих троянд, а це не просто квітка, це культура, про яку описують у наукових трактатах. Троянда має ряд видів та особливостей цвітіння та догляду.  Купити квіти доволі просто, оскільки працює доставка квітів.

Троянди  особливі квіти. Їх відносять до окремого виду сімейства розоцвітих, який об’єднує два типи: культурні троянди та дикорослі види ( по типу шипшини ). Квіти характеризуються чіткими особливостями моногостебельних кущів  заввишки від півметра до двох з половиною, а окремі плечисті типи сягають десяти метрів. Трояндові стебла практично часто покриті шипами  різної товщини та вигляду Трояндове листя непарно-перисте, їх кількість на стовбурі коливається від п’яти до семи листочків, а часом буває від семи до одинадцяти листочків. Бутон троянд різноманітного забарвлення, часом поодинокі чи зібрані у неординарне цвітіння. Вони утворюються на стовбурі до одного року цвітіння, яке повторюється кілька разів протягом літа. Плоди у троянд набувають форми горіха, як правило одного насіння та досягають дозрівання протягом серпня та вересня. Плоди налічують від трьох, п’яти і до ста і більше насінин, доволі широко використовуються у медицині.

Особливість троянд у їхньому унікальному вигляді. Неймовірна забарвленість бутонів квітки надає приємну та незабутню гаму кольорів, особлива форма кущів троянди одразу дає розуміння квітучої неперевершеності, аромат бутонів настільки приємний, що є основою парфумів світового рівня.   Тому троянди актуальні у різних посадках. Їх поєднують із різноманітними рослинами та навіть створюють окремі сади пахучих та цвітучих троянд.  Квіти троянди розділяють на об’єднаний вигляд різних видів таких як : нуазетові, ругоза, бурбонські, прованські , а також чайногібридні, поліантові, мініатіюні, плечисті та інші.

Особливого значення займають  тип та специфіка обробки та обрізки троянд. В основному налічують до трьох видів обрізки троянд, серед яких : профілактична прорізка, яка виконується ранньою весною з метою лікування грибних хвороб, проріджу вальну прорізку, яку виконують на весні та влітку для видалення старих пагонів, які ростуть в глибину куща, саме така прорізка покращує цвіт троянд, вона дає можливість рясному цвіту троянд проростати краще, саме її використовують для омолодження давніх кущів плати стих та паркових троянд, а також формуюча обрізка троянд, яка включає сильну обрізку ( на пагоні залишають до двох пуп’янків ) та слабку обрізку, в якій виділяють лише верхівку пагонів. Сильну обрізку використовують до окремих видів троянд, а саме, поліантових та мініатюрних троянд, середню обрізку для чайногібридних троянд групи гранд флора, слабка обрізка використовується для паркових плетистих троянд.

Особливостями розмноження троянд є наступні : насінням розмножуються дикорослі типи троянд з метою одержання підщеп та для виведення нових видів, культурні види розмножуються вегетативно. Стосовно вегетативного розмноження квітів існує декілька видів, шляхом ділення кущів, також укорінення відводків та живців, а також щеплення для шипшини. Для отримання посадкового матеріалу використовують омолодження зеленими, яке проводиться на весні та влітку.

 Добре вкорінюються живці троянди без поливу, провітрювання і без догляду. Окуліровка є основним способом розмноження троянд. Її можна проводити  влітку і навесні. Окулянти на зиму вкривають шаром землі товщиною до двадцяти сантиметрів. Навесні їх розсаджують і обрізають на один шип. У перший рік життя щеплених рослин необхідно стежити за своєчасним видаленням дикої порослі.

Розсаджувати троянди варто на рівних місцях як правило із хорошим освітленням, оскільки троянди це саме ті квіти, яку просто максимально тягнуться до світла.